Tektura z naszej oferty wytwarzana jest z ekologicznego papieru makulaturowego, który nadaje się do powtórnej obróbki, lub ulega biodegradacji. Papier makulaturowy to tworzywo przyjazne środowisku!

Biorąc pod uwagę, że co roku w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polski statystycznie, zużywa się około 90 kg papieru. Spora część z tego występuje w postaci dokumentów, książek czy zeszytów, a część zużywa się doszczętnie (np. papier toaletowy, ręczniki papierowe itp.). Jednak znaczna ilość tego surowca to odpady, które zupełnie niepotrzebnie wyrzuca się na śmietnik.

Recykling tony papieru pozwala zaoszczędzić 17 drzew i 26,5 tys. litrów wody potrzebnej do jego produkcji. Trudno dziś sobie wyobrazić życie bez papieru. Globalna roczna produkcja sięga 367 mln ton!

Pamiętaj więc o tym, pozbywając się papierowych odpadów. Oddając ten surowiec do skupu, chronisz nie tylko drzewa, ale sprawiasz że będzie go mniej zalegać na wysypiskach śmieci.

W kwesti recyklingu papieru dla Polski to niespełna 33 proc. zużywanego przez nas papieru. To bardzo mało, gdyż dla porównania w Austrii, Holandii, Finlandii i w Niemczech daje się odzyskać prawie 80 proc. Wynika to min. z braku rozwiązań systemowych oraz lukami w edukacji ekologicznej. W Europie Zachodniej już dawno powszechnie wprowadzono segregację odpadów; w Niemczech aż 95 proc. obywateli deklaruje, że w domu segreguje śmieci.